KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077149
nr 1407 7149
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Kurt Ehrefelt (1921-2010). Signerad, stadsbild. Olja på duk, 27x35, yttermått inklusive ram: 39x47 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:31:52